TRY olarak yüksekte çalışma konusunda geçmişten edindiğimiz tecrübeler ile mühendis kadromuzu birleştirerek, çalışma alanlarında iş güvenliğinin sağlanması ve verimliliğin arttırılması konusunda ortaya çıkarttığımız çözüm teknolojilerimizi, sıfır iş kazası politikasıyla sunmaktayız.

Yüksekte devam eden çalışmaların güvenli bir biçimde sürdürülebilmesi için yaşam hatları, kenar koruma bariyer sistemleri, yüksekte çalışma ekipmanları ve ankraj tertibatları projenizde yapmış olduğumuz risk analizleri sonucunda standartlara uygun montaj prosesleri ile uyguluyoruz.

Katalog

TRY MÜHENDİSLİK

2024 yılı kataloğumuzu indirebilirsiniz.

YAŞAM HATLARI

Yaşam hattı sistemleri, önemli bir düşme koruması biçimidir. Düşme koruma sistemleri, meydana gelen bir düşme durumunda çalışanlara düşme sınırlandırması sağlamak veya düşüşü tamamen durdurmak için kullanılabilir.

Yaşam hattı sistemlerimiz EN 795 C : 2012, CEN TS /16415 C :2013, EN 353-1:2014 standartlarına uygundur ve uygunluklarını sağlamak için laboratuvarlarda yıllık olarak test edilir.

GEÇİCİ KENAR KORUMA

Geçici kenar koruma bariyer sistemleri önemli bir toplu koruma önlemidir. Çalışanların yüksekte çalışırken güvenli bir şekilde çalışmasına olanak tanır. Alan koruması olarak da kullanılabilir.

Geçici kenar koruma bariyer sistemlerimiz TS EN 13374 Standartlarına uygundur ve uygunluklarını sağlamak için laboratuvarlarda yıllık olarak test edilir.

YÜKSEKTE ÇALIŞMA

Yüksekte çalışma yapan personeller, olası iş kazalarını önlemek adına yaptıkları çalışmaya uygun EN standartlarında ekipmanlar kullanmalıdır. Kişisel koruyucu donanım olarak EN standartlarına sahip emniyet kemerleri ,lanyardlar , karabinalar , ankrajlar , geri sarımlı düşüş durdurucular ve kaskların tedariğini gerçekleştiriyoruz.

EĞİTİM

İş sahalarında çalışmaların güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi için çalışanların risk ve tehlike algılarının sürekli olarak arttırılması gerekmektedir. Bu kapsamda TRY olarak hazırladığımız yıllık eğitim planlarımız doğrultusunda eğitim ve bilgi yetersizliğinden kaynaklanan, yaşanması muhtemel kazalar ile mücadele ediyoruz.

TRY akademi olarak vermiş olduğumuz eğitimler;

  • Yüksekte Çalışma Eğitimi
  • İşaretçi Sapancı Eğitimi
  • İskele Kurulum, Söküm ve Güvenli Çalışma Eğitimi
  • Yaşam Hattı Kurulum Eğitimi

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN